Tagged: 

This topic contains 19 replies, has 6 voices, and was last updated by  Michaela 6 years, 2 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
 • Author
  Posts
 • #765

  Terka

  Ahojte všichni, v některých chovných stanicích je tradicí uspořádat svod štěňat a já bych tuto tradici ráda podpořila. Je trochu problém v tom, že se nám štěňátka rozprchla po celé ČR, takže i když zvolíme místo uprostřed, bude to pro některé účastníky stejně dost daleko. Proto se ptám, jestli byste o takovou akci měli zájem, abysme to kdyžtak mohli začít plánovat:)

  #766

  Amira

  Máme zájem. Víkendový výlet je vítán, když bude auto a korunky jsme tam.
  Amirka už má další nové zuby, začala tahat na vodítku, ale je komunikativnější, šikovnější i v lumpárnách:) Těšíme se

  #767

  Terka

  No tak to je všechno super :) Ještě by mě zajímalo, jestli se ozve i někdo další…poslední dobou je tu nějak mrtvo :/ Kdyžtak zbytek kontaktujeme telefonicky a nějak to všechno dáme dohromady :)

  #769

  Michaela
  Member

  Dobrý den, taky máme zájem, myslím, že je to super nápad.
  Ještě bych se chtěla zeptat, kolik dáváte krmení? Náš Coudy je žrotné štěně, kdybych mu nasypala jakékoliv množství, tak to sežere a pořád bude mít hlad nebo chuť? Nýní máme granule Dog lovers gold a dávám mu dle návodu 350g denně, sem tam pamlsek (sušené maso apod.) a občas něco ukradne, musíme si dávat pozor, kam co položíme a zda je spíž řádně zavžená, podotýkám, že máme zásuvnou vestavěnou spíž a pokud tam zůstane 1cmm nadovřená škvíra, tak náš šikula si do škvíry narve čenich a spíž otevře.

  #770

  Terka

  Další zájemce, super :) Co se krmení týče, tak zlatí retrieveři už jsou takoví… Když jsme měli ještě Ditu(taky zlaťák) tak si pamatuju, že nám jednou sežrala 40 diabetických větrníků – zlaťáci jsou taky jednou z ras, která má kvůli žravosti sklony k obezitě. Co se množství krmení týče, tak to záleří taky na pohybu a podobně, ale jinak je obecně dobré držet se návodu na granuléch, ale taky se říká, že co pes sežere během 15-ti minut, tak je z hladu(ovšem nevím, jestli to tak platí i u štěňat). Tloušťka psa se pozná podle žeber – musí se dát nahmatat, ale ne zas moc. Na retrieverech je zrádné to, že mají hustou srst, takže dost matou tělem. Jinak výběr granulí opravdu schvaluju ;) Jediné, které jsou na tom podle mě ještě trochu líp je Canidae – ale to pak budete mít ještě většího nenažrance :D .
  Je super, že máte chytrého pejska :) i když je to chvilkama evidentně neprakticé.
  Jen tak pro zajímavost – pro ty z vás, kteří máte zájem pejska uchovnit, máte už letos možnost začít běhat po výstavách. Poslední jsou v říjnu a přihlašuje se většinou tak 2 měsíce dopředu.

  #771

  PAVEL
  Member

  Dobrý den,zdravím všechna štěňata a jejich páníčky.Myslím ,že letní svod našich štěňat není špatný nápad,alespoň bude nějaké vzrůšo!Chtěl bych odpovědět na dotaz, kolik granulí jsme schopni zkonzumovat.Krmíme granulemi Canidae a denní dávka našeho Argiho je 500až600gramů.Dnešního dne máme váhu něco přes 18kg.Mýslím, že jsme akorát,pan doktor je s námi spokojený.Na ukázku posílám dnes aktuální fotky z naší procházky.Na fotkách je náš Argie se svým kamarádem,dvouletým Yanikem.Musím říct,že Yanik je moc šikovný pes a já doufám,že náš mazlík se od něho něco přiučí.Zatím je,ale po každé návštěvě Yanika pekelně utahanej,hrajou si spolu jako dva blázni.Dneska jsme se domluvily na společné navštěvě blízkého koupaliště Babylon,chceme vyzkoušet, jestli se Argi udrží na břehu,nebo zkusí, jaká je voda.Snad už bude brzo teplo!Ještě se chci vrátit ke granulím.Dnes jsem chtěl objednat další granule Canidae,ale nikde je nemají,jen malá balení a to nechci.Přemýšlím o granulích Acana,snad budou chutnat jako Canidae.

  Attachments:
  1. 2012-06-05-18.06.09
  2. Nový-obrázek
  3. 2012-06-05-18.05.13
  #775

  Terka

  Zdravím, je super, že o svod je zájem :) Přeci jenom každý nemá to štěstí, že má někde poblíž kamaráda jako má Argi. Děkujeme za fotky – už se tu dlouho žádné nové neukázaly. Ze štěňátek se nám už stávají mladí fešáci, tak pošlete fotky i vy ostatní :)
  Jinak jsem opravdu ráda, že pejsky krmíte opravdu kvalitním krmením. Obzvlášť v období růstu je to hodně dobrá investice, protože to, co se teď ušetří za krmenní, tak se za pár let pravděpodobně utratí na veterinární péči.

  #776

  Michaela
  Member

  Zdravím, reaguji na příspěvek pana Pavla, granule Acana jsme měli,myslím, že jsou v pohodě, mají příjemnou rybí vůni. Nyní máme Dog lovers golg a Coudymu chutnají taky, jen bych řekla, že má trochu větší hromádky než po Acaně.

  #777

  Amira
  Member

  Ahoj všichni. Amirka má zánět močáku a antibiotika. Jak se tomu dá předcházet? Veterinář nám také doporučoval od 6 měsíců podávat preparáty na klouby. Co vy na to? Krmíme RC 350g denně a budeme přecházet na Acanu 400g denně. Argímu závidíme hodného kámoše. Máme taky v dalekém sousedství zlatačku kámošku, ale venčíme v jinou hodinu. Tak to budeme muset nějak naplánovat. Přikládám foto nového chrupu, dnes se nám začal kývat spodní špičák.

  Attachments:
  1. červen-12-010
  2. červen-12-008
  #780

  Radka
  Member

  Zdravíme všechna štěňátka a jejich páníčky, také bychom měli zájem se s Arvinkem jet podívat na jeho brášky a sestřičky, je to dobrý nápad. Náš Arvi je pěkné číslo, moc rád vytahuje čerstvě vypletý plevel z pytle a roztahuje ho po celé zahradě, neodmítne ani zahradničení na vlastní pěst. U všeho ,co děláme na zahradě, nesmí chybět náš malý pomocník :-) Zdárně se nám vyměňuje náš štěněcí chrup a koušeme na co přijdeme, i páníčky.Také krmíme granulemi Dog Lovers Gold. Posíláme pár aktuálních fotek:-)

  Attachments:
  1. P1110091
  2. P1110105
  3. P1110120
  4. P1110103
  #787

  Michaela
  Member

  Posílám nějaké fotky našeho mazlíka, už má vypadané všchny řezáky, jo a mimichodem má novou zábavu, začal se venku parfémovat, tzn., že cíleně vyhledá nějakou mršinu, aby si mohl řádně protřít krk a záda, taky už sežral pár myší.

  • This reply was modified 6 years, 5 months ago by  Michaela.
  • This reply was modified 6 years, 5 months ago by  Michaela.
  • This reply was modified 6 years, 5 months ago by  Michaela.
  Attachments:
  1. DSC08161
  2. DSC08177
  3. DSC08193
  4. DSC08220
  #795

  Michaela
  Member

  DAlší foto

  • This reply was modified 6 years, 5 months ago by  Michaela.
  • This reply was modified 6 years, 5 months ago by  Michaela.
  • This reply was modified 6 years, 5 months ago by  Michaela.
  Attachments:
  1. DSC08051
  2. DSC08106
  3. DSC08110
  4. DSC08145
  #803

  Ales
  Member

  Každý tu hýří fotkami, tak také nesmíme zůstat pozadu a posíláme pár akčních z Býště z dnešní procházky.

  Attachments:
  1. P1190776b
  2. P1190642b
  3. P1190797b
  4. P1190791b
  #894

  Terka

  Na sraz navrhuji konec července – víkend 21. 7, nebo 28.7. Předpokládám, že jste jistě už plánovali miliony dalších akcí, takže za předpokladů, že se prostě nesejdeme, tak se můžeme sejít až v září. Takže jak jste na tom s časem?

  #895

  Terka

  Zánět močáku může být z prochladnutí, při oslabené imunitě… vzhledem k incidentu s hadrem měla Amirka možná oslabenou imunitu. S preparáty na klouby souhlasím. Je pravda, že kvalitní granule obsahují i chondroitinsulfát, který bývá hlavní složkou kloubních preparátů, ale evím o tom, že by se jím dalo předávkovat :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
Reply To: Letní svod štěňat
Your information:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>